Tütün Fiyatları

Tütün diyoruz ancak tütünün de sigara gibi farklı kaliteye sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Türkiye’nin birçok şehrinde tütün yetiştiriliyor olsa da en sevilen tütün hangisi dediğinizde ilk söylenen Adıyaman tütünü olacaktır. İçiminin rahat olması ve içerken boğazınızı yakmıyor olması Adıyaman tütününü meşhur yaparken fiyat bakımından diğerleriyle aynı olması da bir avantajdır. Tütün çeşitleri içerisinde dikkatleri çeken başka bir tütün çeşidi Çelikhan tütünüdür. Peki, bu tütünün özelliği nedir ve nasıl anlaşılır.

Rengi altın sarısı olan tütün her zaman iyi olarak bilinir. Çünkü tütün yetiştirilirken birtakım evrelerden geçmesi gerekir ve bunda da güneşin etkisi çok fazladır. Günümüzde insanların tütün konusunda hilelere başvuruyor olması ise tütün seçimi konusunda dikkatli hareket etmeyi gerektiriyor. Sigara fiyatlarının zamlanması ve tütün fiyatlarının sigaraya göre çok daha ucuz olması ise insanları tütün kullanmaya yöneltmiştir. Birçok kişi sigara için verecekleri parayla daha fazla tütün aldıklarından dolayı bu yöntemi tercih ediyorlar. Çelikhan tütünü koyu renktedir. Mevsim itibariyle bölgenin sıcak olması tütünün renginin belirlenmesinde önemli bir faktördür. İçiminin sert olması ise Çelikhan tütününü kaliteli yapan farklı bir kriterdir.  Kaliteli bir tütünü anlamanın en kolay yolu koklamaktır. Eğer ki kokladığınız tütünden bal gibi bir koku alıyorsanız o zaman o tütün doğal olarak kabul edilir. Kısacası organik olan bir tütün bal gibi kokar.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir