Vitamin Kozmetik

Vitamin Kozmetik ‘de bulunmakta olan Pastiller, tahriş olmuş boğaz dokularındaki ağrı ve öksürük gibi semptomları geçici olarak hafifletmeye yardımcı olan takviye ürünlere denir. Tükürük oluşumunu teşvik ederek ve ağızda ferahlık hissi sağlayarak etki gösterir.

Boğaz pastili, öksürük reflekslerini hafifletmek ve boğaz ağrılarını yatıştırmak için kullanılan başlıca maddelerdir. Genellikle farklı etki ve özelliklere sahip bitkisel özlerden oluşur. Bal, limon, mentol, ekinezya, zencefil ve ıhlamur gibi maddeler boğaz pastillerinde yaygın olarak kullanılır. Bundan farklı olarak benzokain gibi anestezikler ve okaliptüs yağı içerebilir.Vücutta meydana gelen enfeksiyonları tedavi etmek için değil; yalnızca semptomları hafifletmek ve ağrıları azaltmak için kullanılır. Üst solunum yolu enfeksiyonlarının uzun süren belirtileri için doktora başvurulmalıdır.

Ağızdan alınan boğaz pastilleri ağız içinde emilerek tüketilir. Kuruluğu indirgeyerek boğazın yumuşamasına yardımcı olması beklenen pastillerin doğrudan yutulmaması gerekir. Ağızda yavaşça çözünmesine izin verilerek tükürükle birlikte yutulmalıdır.

Vitamin Kozmetik’ de ki pastiller aynı zamanda besin takviyesi olarak değerlendirildiği için normal beslenmenin ve ilaçların yerine geçmeyen bu ürünleri kullanırken günlük porsiyon sınırı aşılmamalıdır. Aksi takdirde boşaltım sistemini harekete geçiren laksatif etkilere sebep olabilir. Boğaz pastilleri günlük olarak 2 ile 4 adet arası kullanılması en doğru kullanım şeklidir.

Yutma tehlikesinden dolayı küçük çocuklara verilmesi sakıncalı olabilir. Yalnızca 11 yaş ve üzerindeki bireylerin kullanması önerilir. Vitamin Kozmetik‘de yer alan pastil çeşitleri, hamilelik ve emzirme döneminde boğaz pastilinin kullanımı için doktor görüşü alındıktan sonra kullanılmalıdır.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir