Vücut hormonları

Sürekli bir değişim içerisindeyken bazen zihnimiz bazen de fiziğimiz de bu değişim bizi rahatsız edebiliyor. Ancak her ne kadar rahatsız olsak da değişmeyen tek bir şey var ki o da değişimin kendisidir. Kısacası insan doğar, büyür, yaşlanır ve ölür. Bu süreç bazıları için çok kısa olurken bazıları için çok uzun olabilir. Her ne kadar yaşam süremizi değiştiremeyeceğimizi biliyor olsa da bu süreç içerisinde yaşamdan keyif almak yani sağlıklı yaşam sürmek bir anlamda bizim elimizdedir. Çünkü vücudumuz aslında yaptığımız her şeyde bizi uyarır. Olumlu bir şeyler yaptığımızda mutluluk hormonu devreye girer olumsuz bir şeyler yaptığımızda farklı bir hormon.

Neticede insan bazen hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalabilir. Ancak mucide ettiği şeyin ne olduğunu bildiği sürece bunun hiçbir zararı yoktur. Çünkü tedavisini bildiğiniz bir hastalığı alt edebilmeniz çok daha kolay olacaktır. Vücut hormonları ise göremediğimiz şeyler olduğu için inanmak ya da inanmamak tamamen size kalmıştır. Yani siz aşka inanmıyor olsanız bile hiç beklemediğiniz bir yaşta kapınızı çalabilir ve sizi hazırlıksız yakalayabilir. İnsan belki her şeye hükmettiğini düşünebilir, ancak aslında vücudun idarecisi hormonlardır. Eğer hormonlarınıza ne kadar iyi bakabilirseniz bunun karşılığı da o kadar yüksek olacaktır. Ancak onlara iyi bakmış olmanız demek onların size baş kaldırmayacağı anlamına da gelmiyor. Örneğin katil olan kişilere baktığımızda aslında hiçbirinin bunu istemediğini de görebilirsiniz.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir