WinRAR Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır

Winrar, RAR,ZİP vb. birçok dosya türünü ve dosyayı sıkıştırıp açabilmek için programlanmış, kullanıcılara birçok kolaylık sağlayan bir araçtır. Aslında piyasada birçok RAR formatında dosya sıkıştırıp açan program var ancak içlerinde en güvenli ve en bilindik olanı WinRAR’dır. WinRAR dosyaları bilgisayar kullanıcılarının, özellikle de internetten sıkça bir şeyler indirenlerin karşısına sıkça çıkmaktadır. Firmanın logosundan da aslında ne işe yaradığı anlaşılıyor. Kitapları üst üste koyup bir kemer veya benzeri birşey ile sıkıştırmış bir logusu var. WinRAR ise dosyaları sıkıştırıp birçok konuda sistemsel olarak kolaylık ve güvenlik sağlıyor. Dosyaları neden sıkıştırırız? Dosyaları sıkıştırmak önemli mi?

   Dosyaları sıkıştırmak öncelikle güvenlik için önemli.

Dosyaları sıkıştırmak özellikle güvenlik açısından önemlidir. WinRAR dosyalarına şifre koyarak dosyanın güvenliğini bir üst seviyeye taşımaktadır. Böylece dosyanıza erişim zorlaşmaktadır.

   Düzenli dosyalar olur.

Dosyalarınızı sıkıştırmak, dosyalarınızın düzenli bir şekilde durmasını sağlayacaktır.

   Alan tasarrufu sağlar.

Büyük kotalı dosyalarınızı sıkıştırarak alandan kazanç elde edebilirsiniz.

   Dosyalar daha hızlı iner.

WinRAR dosyaları sıkıştırılmış oldukları için daha çabuk iner ve kotadan kazanç sağlamanıza yardımcı olur.

WinRar nasıl kullanılır?

WinRAR kullanımı kolay bir programdır. WinRAR’ı yükledikten sonra bilgisayarınız optimmize edilecektir. Dosyalara sağ tıklayarak WinRAR dosyası oluşturabilirsiniz. E-mail aracılığıyla sıkıştırılmış dosyanızı gönderebilir, sıkıştırılmış dosyanızı Winrar’ın üst bölümünde bulunan sekmede virüs taraması vb. birçok uygulama ile geliştirebilir ve koruyabilirsiniz.

alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir