Yenidoğan Zıbın

Bebek bekleyen anne adaylarının ilk yoğunlaştıkları konu bebek kıyafetleri olmuştur. Çünkü hastaneden çıkışla birlikte başlayan bu süreç yetişkinliğe kadar da devam eder. Bebek kendi kararını verinceye yani artık seçici oluncaya kadar her şeyiyle annenin ilgilenmesi gerekir. Bunun için bebekler söz konusu olduğunda anne her zaman hassas ve dikkatlidir. Konu kıyafet olduğunda yenidoğan süreci her zaman sancılı olmuştur. Çünkü bu dönemde Bebek kıyafetlerinin şirin olması ve annenin bebeği için her şeyi alma isteği ister istemez birtakım şeylerinde atlanmasına neden olur. Örneğin yenidoğan zıbın seçimi çok önemlidir. Bu dönemde bebeğin sağlığını ve cildini düşünerek hareket etmeniz gerekir.

Bebeğinizin cildi hassastır ve kıyafet doğrudan cildiyle temas içerisinde olduğundan bazı kumaşlar alerji olmasına neden olabilir. Zıbın takımları farklı kumaşlardan üretilirler, anne dikkatli hareket ettiğinde bebeği için hangisinin iyi olduğunu da deneme yanılma yoluyla öğrenecektir. Bebekler bu dönemde çok hızlı büyüdüğü için genelde giysiler haftalık ya da 15 günlük olarak alınır. Bu süreç içerisinde gereksiz harcama yapmak yerine bebeğin giyebileceği şeylerin seçilmesi gerekir. Bu dönemde kaliteden daha ziyade kumaşın cinsi göz önünde bulundurulması gerekir. Elbette kumaş kaliteyi belirleyen faktördür, fakat bu daha pahalısı daha iyisi anlamına da gelmez. Bebeğiniz için en iyisinin olmasını istediğinizin farkındayız, bu nedenle tavsiyemiz bebeğinizin hassas olan cildine uygun tercihler yapmanızdan yana olacaktır.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir