Yetkili Ölçüm Şirketi

Isıtma ve soğutma sistemleri içerisinde tüketilen enerjinin ölçülmesini sağlayan cihaza Kalorimetre denir. Merkezi sistemlerde kullanılan bu cihazlar mekanik ve elektronik olan bileşenlerden oluşur. Kalorimetreler iki şekilde üretilirler. Bunlardan birincisi mekanik olan ikincisi ise ultrasonik olan sistemlerdir. Mekanik sistemler aynen su sayaçları gibi çalışır. Yani içerisinde çarklar vardır ve buradan geçen suya göre ölçüm yapılır. Hesaplama elektronik bir sistem tarafından yapılır. Ultrasonik kalorimetrelerde mekanik bir parça bulunmaz, tüm ölçümler ve hesaplamalar elektronik bir şekilde gerçekleştirilir.

Isı Pay Ölçer Nedir?

Isı payölçer, merkezi sisteme sahip olan apartmanlarda radyatörün üzerine takılan bir parça olarak bilinir. Görevi ise enerjinin her daireye paylaştırılmasını sağlamaktır. Bu sistemler çok kolonlu borularda kullanılmaktadır. Ölçüm radyatör üzerinden olur ve bu sayede tek dairenin tüketmiş olduğu enerji miktarının hesaplaması yapılır. Günümüzde çok katlı binaların neredeyse tamamında merkezi sistem mevcut olduğundan dolayı bu binalarda ısı tüketimin birşekilde ayrılması gerekir. Kullanılan ısı payölçer sayesinde bu sorun ortadan kaldırılarak toplu yaşam alanlarındaki konfor daha fazla artırılmıştır. Bu tür sistemlerin ölçülmesi kadar kalitesi de önemlidir. Çünkü yapılan ölçümünde gerçek sonuçları yansıtması beklenir. Yetkili ölçüm şirketi bu cihazların ölçümünü yaparak gerekli olan ısı dağılımının da yapılmasını sağlar. Firmamız çıkmış olduğu uzun yolculukta bu cihazların üretimini, bakımını ve tamirini gerçekleştirerek enerjiyi tam olarak almanızı sağlar.

Paylaş
alemsite

AlemSite.Com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden alemsite.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir